Lodní deník

 

Ten poslední německý týden na severu byl hrozný. Převážně déšť a slunce nikde. Teprve dva poslední dny neprší a sluníčko jen občas vykoukne skrze mraky. Přesto se na palubě hodně zlepšila nálada a také významně přibyly km.

Dnes jsme zapili, také i pro zahřátí :-), celých 900 km od Píšťan. Jsme patnáctý den na plavbě a jedem stále jen na světlo.

Dobrý večer přátelé našeho projektu.
Dnes slavíme první týden plavby z Píšťan do Lauenburgu - viz foto. Propluli jsme a na elektrokolech navštívili Drážďany, Míšeň, Magdeburg, Tangermünde, Dömitz a Lauengurg. Upluli jsme tedy již 632 km, t.j. prvních 12,6 % z celkového plánu a průměr na den činí tedy 79 km. Plavba to byla napínavá, plná očekávání,...

Dobrý večer z Magdeburgu příznivcům mého projektu posílá Mirek Cink. Slíbil jsem pravidelné informace a dnes máme za sebou prvních 383 km z plánovaných 5000. Průměr na den v průměrném počasí (převážně zataženo) je 77 km a na těch 5000 km je plánováno uplout denně necelých 48 km. I když nám trochu pomáhá proud nyní slabého Labe, začínám být...

Koncem dubna a začátkem května SR uplula 513 km přes 48 plavebních komor po Labi a Vltavě jen solární energii. Realizační tým připravil v měsících červen, červenec a srpen propagační cestu po Německu, Holandsku, Belgii a Francii výhradně na solární energii. O průběhu cesty budeme pravidelně informovat v tomto lodním deníku.

Od srpna do konce sezony 2014 loď uplula na testovacích plavbách 1360 km. Z toho prvních 1055 km po českých řekách Labi a Vltavě průměrnou rychlostí 9,7 km/h a proplula 98 plavebních komor. Průměrná spotřeba každého elektromotoru byla 2,8 kW. Nejdelší denní plavba byla 101 km přes 12 plavebních komor na trase Kolín n. Labem - Štětí.

* Video pořízené během celé plavby SunRiver po zemích EU